drukarka 3d b9 core series - najszybsza drukarka na rynku

Żywice do drukarek 3D

Żywice do drukarek 3D od firmy B9 można podzielić na dwie główne grupy. Żywice odlewnicze oraz żywice konstrukcyjne. W przypadku materiałów konstrukcyjnych są dwa kolory. Żywica szara oraz żywica czarna. Jeżeli chodzi o żywice odlewnicze posiadamy żywicę zieloną oraz żółta. Do tego dochodzi jeszcze jeden rodzaj żywicy, techniczny. Wszelkie szczegóły opisane są poniżej, a na życzenie możemy dostarczyć specyfikacje techniczną opisanych niżej żywic.

Żywice odlewnicze

Żywice do odlewów drukują z niezwykłymi szczegółami, posiadają zatwierdzony przez jubilerów proces wypalania, dzięki czemu uzyskać można bezbłędne rezultaty w złocie, srebrze, platynie oraz innych metalach. W połączeniu z drukarką B9 oraz szybkimi żywicami konstrukcyjnymi, teraz już w jeden dzień można wydrukować model dla klienta, pokazać mu go, a następnie po jego akceptacji wydrukować model w żywicy odlewniczej i oczywiście go odlać lub stworzyć z niego formę silikonową.

zielona żywica odlewnicza

Zielona żywica odlewnicza B9 zapewnia czyste wypalenie oraz umożliwia odlewanie grubszych przedmiotów oraz zapewnia wydruki z czytelnymi szczegółami, aby pokazać najdrobniejsze cechy każdego projektu. Nadaje się do odlewania złota, srebra, platyny czy innych metali. Można ją gruntować i malować.

żółta żywica najlepsza do odlewania

Żółta żywica odlewnicza B9 to najwyższej jakości produkt do odlewania wydrukowanych modeli 3D. Idealna dla kogoś kto poszukuje najbardziej kompleksowych rozwiązań w zakresie wypalania i odlewania. Najszybciej drukująca żywica która nie pozostawia popiołu. Nadaje się do odlewania złota, srebra, platyny oraz innych metali. Można ją gruntować i malować.

Żywice konstrukcyjne

Teraz możesz przenieść swoje pomysły w życie. Żywice konstrukcyjne B9  są idealne do szybkiego prototypownia oraz weryfikacji projektów o wysokiej rozdzielczości. Dzięki gładkości powierzchni oraz dokładności wymiarów i precyzji detali, żywice te tworzą doskonałe prototypy do iteracyjnego projektowania produktów i stanowią doskonałą bazę dla części, które będą gruntowane lub malowane.

szara żywica najlepsza do projektowania

Idealne rozwiązanie dla zapewnienia dokładności wymiarów, szybkiego prototypownia oraz weryfikacji projektu. Prędkość drukowania 120+ mm na godzinę, a dzięki właściwościom wytrzymałościowym podobnym do ABS, szara żywica może rozszerzyć funkcjonalność prototypowania do wartości produkcyjnej.

czarna żywica najlepsza do gumowania

Czarna żywica jest najbardziej wytrzymała ze wszystkich innych. Szybko utwardzająca się, idealna do drobnych elementów i detali. Można ją gruntować i malować. Jest doskonała do tworzenia form w gumach silikonowych.

Żywice techniczne

Możesz optymalizować swój proces produkcyjny jeszcze lepiej dzięki materiałom technicznym takim jak żywica nylonowa. Materiały techniczne tego typu są idealne do szybkiego opracowywania prototypów i weryfikowania zachowania projektu w warunkach końcowych. Żywice inżynieryjne są w stanie wytrzymać warunku panujące w środowisku.

żywica nylon b9

Dzięki niskiemu modułowi sprężystości, wysokiej odporności na uderzenia i wydłużenia oraz niskiej absorpcji wilgoci, Nylon 6 jest idealnym rozwiązaniem dla części zatrzaskowych i odpornych na zużycie.