ligura do srebra

Srebro - Argentum - AG

Znane już od starożytności. Ceniono je jako metal szlachetny oraz używano jako walutę. Produkowano z niego biżuterię oraz naczynia i sztućce. Obecnie stosuje się je także przy produkcji luster, styków elektrycznych czy filmów fotograficznych. Ma właściwości bakteriobójcze. Bardzo ciągliwy i kowalny metal, niewiele twardszy od złota, ma ślniący połysk i jest łatwe w polerowaniu. Srebro posiada największą przewodność elektryczną ze wszystkich metali, większą nawet od miedzi (inne cechy wpłynęły na to że nie stosuje się go przy produkcji przewodów elektrycznych). Dość teorii. Przejdźmy do konkretów.

Gotowy granulat srebra 925 oraz 930

Mało kto w Polsce używa gotowych stopów srebra przy produkcji biżuterii. Większość używa znaczną ilość złomu i dodaje domieszki innych metali samemu przygotowując stop. Oczywiście, nie ma w tym nic złego - do czasu aż takowy producent nie zakupi i nie spróbuje gotowego stopu. Nikt już nie chce wracać do tego co było kiedy przyszło lepsze, prawda?

wydobycie srebra w Polsce

Dlaczego warto używać gotowych stopów srebra Legor Group?

 • Zastosowanie wysokiej jakości (99.99%) czystego srebra pozbawionego tlenu, starannie dobranego na podstawie specyfikacji technicznych, które zapewnia stabilność odlewu oraz lepszą jakość powierzchni
 • Regularnej wielkości, gładki i wolny od tlenków granulat
 • Stop dostarczony jest w oznakowanych, zgrzewanych termicznie plastikowych workach o pojemności 2kg lub w workach 20kg
 • Pełne wsparcie techniczne i analityczne ze strony Legor Group w przypadku jakichkolwiek problemów lub w przypadku jakichkolwiek żądań poprawy.
 • Gwarancja próby
 • Brak ryzyka dla produkcji wadliwych partii, które mogą prowadzić do odrzucenia materiału, opóźnienia w harmonogramie produkcji, kosztów rafinacji i odzysku materiałów itd
 • Brak energii, sprzętu, materiałów eksploatacyjnych takich jak tygle czy materiały ogniotrwałe do topienia i granulacji oraz przetwarzania i suszenia

Srebro odlewnicze i do obróbki mechanicznej

Posiadamy szeroki zakres dodatków stopowych do srebra i z tych samych ligur możemy przygotować gotowy stop. Wystarczy jedynie powiedzieć nam który stop najbardziej Państwa interesuje. Wszystkie rodzaje gotowego granulatu są w tej samej cenie.  Zapraszamy do przejrzenia naszego katalogu aby wybrać idealny stop dla Państwa procesu produkcyjnego.

Cena granulatu srebra

Przygotowaliśmy specjalny kalkulator którego należy użyć aby policzyć aktualną cenę gotowego do pracy stopu srebra. Kilka ważnych uwag:

 • Kalkulator służy do sprawdzenia aktualnej ceny. Aby złożyć zamówienie prosimy dzwonić pod numery podane w zakładce kontakt.
 • Cenę srebra prosimy wpisać ze strony Legor Group. Link
  cena srebra legor group
 • W pole EUR proszę wpisać aktualną wartość EURO. Jeżeli cena wynikowa ma być w walucie EURO, prosimy wpisać 1.
 • O wszystkich dostępnych stopach można przeczytać w katalogu na stronie 20. (skład, twardość, zalecane użycie itd). Opisane są również bezpośrednio pod kalkulatorem.
 • Karty techniczne każdego stopu możemy dosłać na życzenie, prosimy o kontakt.

Stopy srebra odlewnicze

AG108MA

Główne składniki stopu: AG 92.5%, ZN 2%
Twardość [HV]: 60 po odlewie, 115 po utwardzeniu
BEST SELLER Wspaniała powierzchnia i wysoka przydatność do ponownego użycia. Idealny do odlewów z kamieniami w otwartych i zamkniętych systemach odlewniczych.

AG109MA

Główne składniki stopu: AG 92.5%, ZN 2%
Twardość [HV]: 55 po odlewie, 125 po utwardzeniu
Dobra jakość powierzchni w zamkniętych systemach odlewniczych.

AG115MA

Główne składniki stopu: AG 92.5%, ZN 2%
Twardość [HV]: 55 po odlewie, 135 po utwardzeniu
BEST SELLER Rewelacyjna powierzchnia i wysoka przydatność do ponownego użycia. Idealny do odlewów z kamieniami w zamkniętych systemach odlewniczych.

S925CZA

Główne składniki stopu: AG 92.5%, ZN 4%
Twardość [HV]: 55 po odlewie, 115 po utwardzeniu
Odpowiedni do odlewów z kamieniami wrażliwymi na wysokie temperatury. Wysoka lejność przy przy niskich temperaturach przetwarzania.

S925PHA

Główne składniki stopu: AG 93%, ZN 2%
Twardość [HV]: 60 po odlewie, 135 po utwardzeniu
Przeznaczony dla wysokiej wydajności w zamkniętych systemach odlewniczych Minimalizuje ryzyko pękania oraz pozostawia znikome resztki w tyglu.

SF928CH

Główne składniki stopu: AG 93%, ZN 2%
Twardość [HV]: 50 po odlewie, 110 po utwardzeniu
Jeden z najprostszych w odlewaniu stopów. "Najwięcej wybaczająca" formuła. Dobra lejność i przydatność do ponownego użycia. Najbardziej popularny w Polsce.

Stopy srebra uniwersalne

AG114MA

Główne składniki stopu: AG 92,5%, ZN 0,5%
Twardość [HV]: 60 po odlewie, 140 po utwardzeniu
Niski poziom odtleniaczy, wystarczający aby zapobiegać powstawaniu zgorzeliny (ciemne plamy po wygrzewaniu) (firescale ang.). Minimalne pozostałości w tyglu po odlewie.

S925PTA

Główne składniki stopu: AG 93,5%, ZN 0,5%
Twardość [HV]: 60 po odlewie, 145 po utwardzeniu
Wysoka twardość odlewów i wysoka utwardzalność Odlewanie w systemach zamkniętych i dobry przy złożonych procesach deformacji.